המדריך לנפגעי תאונות דרכים

תאונת דרכים יכולה להתרחש במגוון צורות כדוגמה פגיעה תוך כדי נסיעה, חניה, דחיפת הרכב, החלפת גלגל, תיקון דרך ברכב ופגיעה ממטען מרכב עומד.

נהג, נוסע, הולך רגל וכל הנפגע מתאונת דרכים זכאי לפיצויים עבור נזקי גופו על פי חוק מיוחד הנקרא חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת”ד).

הזכאות לפי חוק הפלת”ד באה בנוסף לזכותו של הנפגע לתגמולים מכוח ביטוחים פרטיים שרכש לעצמו או שנרכשו לטובתו (מהמעביד למשל) כגון ביטוח תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה וכדומה.

תאונות דרכים, “קלות” ככל שיהיו מזכות בפיצוי כספי. לא פעם נפגע בתאונת דרכים סובל מפגיעות הקשורות לתחום האורטופדי, האף, אוזן וגרון, הנוירולוגיה, הפסיכיאטריה ובתחומים נוספים אך בשל חוסר מודעות, אינו ממצא את זכויותיו מול הביטוח של הרכב.

חישוב פיצוי נפגע תאונת דרכים

חישוב הפיצוי יהיה מושפע ממספר פרמטרים: גילו של הנפגע, עיסוקו, שכרו במועד התאונה, תקופת אי כושרו בעקבות התאונה, הנכות הרפואית והנכות התפקודית הטעונה הוכחה.

מה עושים לאחר תאונת דרכים?

  • יש דגש בפניה מוקדמת ככל הניתן לעורך דין הבקיא בתחום תאונות נדרכים כדי שידע להדריך את הנפגע בפעולות הדרושות בסמוך לתאונה, כמו למשל בציון מכלול הפגיעות בביקור הראשוני בבית החולים.
  • לאחר התאונה מומלץ לפנות לבית חולים קרוב לקבלת טיפול רפואי ראשוני וזאת כדי לבחון את הפגיעה הגופנית כתוצאה מהתאונה. יש לפרט את מכלול הפגיעות ולדייק בנסיבות התאונה שכן, מדובר בגירסתכם הראשונית לתאונה.
  • לאחר השחרור מבית החולים רצוי להמשיך במעקב רפואי במסגרת קופת החולים ולפנות למכלול הרופאים בנוגע לפגיעות.
  • יש לפנות למשטרת ישראל ולדווח על התאונה. לאחר הדיווח, תקבלו מסמך המכונה “אישור משטרה”.
    יש לשמור את מלוא המסמכים הרפואיים לרבות הזימונים, ההפניות, הקבלות עבור ההוצאות הרפואיות והטיפולים להם נזקקתם.
  • מומלץ לצלם את נזקי הרכבים המעורבים בתאונה, כולל זירת האירוע, ולציין את שעת התאונה והעדים לתאונה.
  • מומלץ לא לשוחח עם חוקרים ו/או חברות ביטוח לאחר התאונה שכן, שיחה כזו אף לא במודע יכולה לפגוע בכם בצורה משמעותית.
 
 

המידע האמור הינו תמציתי וכללי, ואינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ או ליווי משפטי ספציפי, אשר מומלץ להסתייע בהם כדי להבטיח שמירה מלאה על זכויות המבוטח וקבלת הפיצוי והכיסוי הביטוחי המלא.

זקוקים לסיוע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן