ייצוג זוכים בהוצאה לפועל

מקובל לחשוב כי מצבם של הזוכים בהוצאה לפועל ואלו שמחזיקים בידיהם פסק דין לטובתם הוא איתן שכן, הם נמצאים בצד "המנצח". להפתעת רבים מהם, לא כך הדבר ומדובר בפרוצדורה ובירוקרטיה ארוכה ומייאשת עד שאותם זוכים רואים את כספם.

ייצוג זוכים בהוצאה לפועל נחשב לדבר מבוקש והכל במטרה שגביית חובם תתבצע בצורה אפקטיבית ומהירה ולכן יש לפעול עם ידע ועל ידי עו"ד אשר ייצוג זוכים הינו תחום התמחותו.

יתרונותיהם של הזוכים

נחלק את יתרונות הזוכים לשתי חלקים: יתרונות כנגד חייב יחיד ויתרונות כנגד חברה:

זוכים נגד חייב פרטי

כאן מדובר בטיפול יחידני כנגד החייב ובאמצעות פתיחת תיק בהוצאה לפועל. לאחר פתיחת התיק, ישנם שלבים וטפסים שאותם הזוכה צריך למלא ובעצם, זהו השלב המתיש ביותר- שלב הבירוקרטיה. עורך דין בעל ניסיון, ידע ומיומנות, ידע לנתב התיק בצורה כזו שהזוכה יקבל כספו במהירות רבה.

זוכה נגד חברה

כאן מדובר בתהליך שדורש מיומנות שכן, גביית חובות מחברה זו פרוצדורה מורכבת ומסובכת. לחברה, בשונה מחייב יחיד, יש נושים רבים וחזקים יותר וככל שחברה נמצאת בהליך של חדלות פירעון הרי שכללי המשחק משתנים.

סנקציות לטובת הזוכים

לזוכים עומדות מספר סנקציות כנגד החייב כדי להפעיל עליו לחצים לתשלום חובו :

עיקול על חשבון הבנק – עיקול כזה בעצם מונע מהחייב להשתמש בשיקים, גורם לביטול הוראות הרבע בחשבון, מונע שימוש בכרטיסי אשראי וכדומה.

עיקול משכורת החייב– עיקול שכזה יכול ל'שתק' את החייב. פתאום, משום מקום לוקחים לנו חלק ניכר מהכנסתנו ועל כן אין באפשרותו אלא לשלם את החוב וגם זאת דרך המעסיק שלו.

צו עיכוב יציאה מן הארץ – מטרתו העיקרית למנוע מהחייב להשתמט מחובותיו ולהגר לחו"ל.

עיקול על המיטלטלין ועל המקרקעין של החייב– המטרה לממש נכסי החייב לצורך תשלום חובותיו.

במקרי תיקי מזונות– בנוסף לכל הסנקציות אשר הוזכרו לעיל ,סנקציה נוספת בתיקי מזונות הינה מאסר החייב.

מטרת צעדים אלו היא להפעיל לחץ על החייב כדי שישלם את חובותיו.

זקוקים לסיוע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן