פציעות ספורט

כאשר הנפגע נפצע במסגרת פעילות ספורט כחלק מעיסוקו היומיומי

תביעות מכוח פוליסות ביטוח לפי חוק הספורט בעבר וכיום:

בעבר

חוק הספורט דאג שארגוני הספורט השונים והאגודות הספורט השונות יבטחו את הספורטאים בביטוח תאונות אישיות. מצב זה, נתן רשת ביטחון לספורטאים שכאשר יפגעו במסגרת עבודתם, תהיה להם הגנה כלכלית, רפואית אשר תכלול אבדן אי כושר, החזר הוצאות בגין טיפולים רפואיים ונכות מתאונה.

כיום

לאור תיקון החוק, ארגוני הספורט ואגודות הספורט אינם חייבים לבטח את הספורטאי בביטוח כזה ובמידה ומתרחשת תאונת ספורט במסגרת עבודתו של הספורטאי, עליו לפנות למוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה.

תיקון החוק פוגע רבות בספורטאים שכן, הטיפול בביטוח הפרטי יעיל, מהיר ואיכותי יותר מהטיפול לו זכאים הספורטאים במצב שהם תלויים במוסד לביטוח הלאומי ובקופות החולים.

המלצת משרדנו היא שלפני כל חתימת חוזה מול אגודת הספורט ו/או ארגוני הספורט, יש לדרוש כי תבוטחו בביטוח תאונות אישיות אשר יעניק לכם את אותה רשת ביטחון אשר היתה לכם בטרם תיקון החוק.

ביטוח תאונות אישיות

מדובר בפוליסה פרטית אשר באה לכסות מקרים של אבדן כושר עבודה ו/או נכות מתאונה ו/או החזר הוצאות בגין טיפולים רפואיים. בעקבות תיקון חוק הספורט, ממליצים אנו להשקיע ברכישת פוליסת ביטוח תאונות אישיות מורחבת אשר תשמש את הספורטאים בעת קרות תאונה ואשר תיתן מענה איכותי לצרכי הנפגע .

פוליסה במקרה של ספורטאים חשובה ביותר שכן, פציעה שמוגדרת בעיני רבים כפציעה קלה, יכולה לגרום לאותו ספורטאי לסיום הקריירה.

חשוב לשים לב ואף לדרוש מסוכן הביטוח שהפוליסה המבוקשת מכסה גם פעילות ספורטיבית שכן, לחברות הביטוח יש נטייה "להחריג" תאונות ספורט. בנוסף, יש לדאוג כי פוליסה זו תכלול בתוכה פיצוי בגין אי כושר חלקי ולא רק בגין אי כושר מלא.

תאונת עבודה

כאמור, לאחר תיקון חוק הספורט, פציעות ספורט במסגרת עבודתו של הספורטאי יוכרו כתאונת עבודה. למעבר להסבר מהוא תאונת עבודה לחץ כאן

תביעה נזיקית

בהנחה והספורטאי נפצע כתוצאה מליקוי במתקן בו התאמן, יכול הוא לתבוע בתביעה נזיקית את בעל המתקן ואת האגודה/ התאחדות/ ארגון ספורט שבמסגרתם בוצעה הפעילות.

 


אין באמור לעיל להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. כל מקרה יבחן לגופו.

זקוקים לסיוע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

אנא השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן